اشتباهات موجود در کلید اولیه سوالات آزمون ورودی دکتری 1394 جغرافیای سیاسی

قابل توجه دوستان شرکت کننده در آزمون ورودی دکتری 1394 جغرافیای سیاسی و سایر علاقمندان

کلید اولیه سوالات این آزمون که توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است دارای چهار اشتباه شگفت آور است. ضرورت دارد داوطلبین گرامی برای اعاده حق خود، مطالب اعتراضی خود را به این اشتباهات فاحش ، از طریق پرتال سازمان سنجش آموزش کشور و یا از طریق مراجعه حضوری، به این سازمان منتقل نمایند. شما میتوانید برای دریافت فایل این اشتباهات و پاسخ صحیح آنها (با ذکر منبع) بر روی لینک زیر کلیک کنید:

      دانلود اشتباهات موجود در پاسخنامه اولیه آزمون دکتری 1394 جغرافیای سیاسی

 

کلیه داوطلبان گرامی می‌توانند اعتراضات خود را به سازمان سنجش آموزش کشور  منتقل نمایند (از طریق سایت سازمان و یا مراجعه حضوری) تا آن سازمان در پاسخنامه نهایی این آزمون، اصلاحات لازم را به عمل آورد. در ضمن، اگر شما هم اشتباه دیگری در آزمون شناسایی کرده اید، به سازمان سنجش آموزش کشور منتقل نمایید و همچنین برای اطلاع سایر مشاهده کنندگان، در نظرات قرار دهید.                           

                                                                         با آرزوی توفیق - صادقلو

/ 1 نظر / 24 بازدید
جواد حسن زاده

سلام دوست عزیز. این دوتا ایرادم باید اضافه کرد: 1- سوال 77 هم گزينه 2 صحيح است و هم گزينه 4. با مطالعه صفحه 109 از كتاب فلسفه و كاركرد ژيوپوليتيك دكتر پيروز مجتهدزاده مي توان متوجه شد كه هژموني همان سلطه خواهي است. دليل: تلاش يك قدرت براي كسب امكان راهبري و يا تسلط بر ديگران را در مباحث ژيوپوليتيك «سلطه خواهي» گويند. ..... مفهوم «هژموني» با مفهوم «سلطه خواهي» در زبان فارسي برابري دارد. 2- در مورد سوال 67: واگذاري مديريت اقتصاد به نيروهاي بازار از ويژگي هاي دولت هاي پيش از دولت صنفي بوده است.در صفحه 159 كتاب درامدي نو بر جغرافياي سياسي نوشته ريچارد موير و ترجمه خانم دكتر ميرحيدركه نظريه دولت صنفي بيان شده است اين مورد به عنوان پيش زمينه اي براي معرفي اين نظريه امده است و نه ويژگي دولت صنفي.چون دولت صنفي دقيقا نقطه مقابل واگذاري اقتصاد به نيروهاي بازار است!اگر قرار باشد بين چهار گزينه يكي را انتخاب كرد قطعا گزينه 4 گزينه مناسب تري است.اگر دولت انباشت سرمايه را معادل دولت سرمايه داري بدانيم. البته این ایرادات به اصل این دو سوال مربوط است. موفق باشید.